Wyposażenie kuchni dla gastronomii: wszystko, co musisz wiedzieć

Jak wybrać profesjonalny piec do pizzy

Profesjonalne piece do pizzy: rodzaje sprzętu
Profesjonalne piece do pizzy

Ze względu na rodzaj źródła ciepła i wydajność piece do pizzy dzielą się na kilka typów. Czas pieczenia waha się od 1 do 8 minut, w zależności od sposobu podgrzewania piekarnika i przepisu.

Piece paleniskowe: cechy profesjonalnego sprzętu
Zakres pieców paleniskowych: pizzerie, trattorie, kawiarnie, restauracje, piekarnie i cukiernie
Źródło energii: piece zasilane gazem lub energią elektryczną
Maksymalna temperatura: do + 450 °C
Ogrzewanie komory roboczej: w ciągu 40-50 minut
Pojemność (średnica pizzy 35 centymetrów): mała (2-4 pizze), Średnia (6-10 pizz), duża (12 pizz)
Liczba poziomów: jedno -, dwu-i trzypoziomowe
Cechy konstrukcyjne pieca do pizzy: w dolnej części komory (każda z komór w piecach wielopoziomowych) znajduje się płyta Ceramiczna – pod. Do równomiernego pieczenia wyrobów z ciasta grubość paleniska powinna wynosić co najmniej 20 mm.Pizza jest pieczona bezpośrednio na palenisku lub układana na blasze do pieczenia. Ogrzewanie odbywa się za pomocą elementów grzejnych. Można regulować natężenie przepływu gorącego powietrza w górnej i dolnej strefie Komory termicznej. Każdy poziom pieca paleniskowego zawiera od 1 do 6 pizz na cykl pracy.

Piece paleniskowe mogą być wyposażone w żaroodporne okno w drzwiach i oświetlenie wewnętrzne do wizualnej kontroli procesu gotowania. W razie potrzeby pizzę można wyjąć, aby dodać dodatki. Ta cecha nie jest przewidziana w piecach typu przenośnika.

Na stronie internetowej firmy "Friz-Cold" prezentowane są profesjonalne piece paleniskowe marki PIZZA GROUP z unikalnym systemem grzewczym Activestone. Otwarte elementy grzejne zainstalowane pod rurowymi grzejnikami elektrycznymi zapewniają szybkie nagrzewanie Komory, oszczędzają zasoby energii i zwiększają wydajność o 30%.

Piece przenośnikowe do pizzy: urządzenie i cechy urządzeń przemysłowych
Piece przenośnikowe do pizzy

Obszar zastosowania: lokale gastronomiczne o wysokiej dziennej frekwencji (250-300 osób): restauracje, pizzerie, korty gastronomiczne.
Rodzaj zasilania: gaz lub energia elektryczna są wykorzystywane jako źródła ogrzewania. Jednak Piece gazowe wymagają również połączenia sieciowego 380 V, aby zapewnić ruch przenośnika.
Reżim temperaturowy: + 350°C.
Czas pieczenia: 5-7 minut.
Metoda instalacji: zewnętrzna.
Wydajność (szt. / godz.): mała (do 30), średnia (do 90) i duża (do 165-180)
Działanie przenośnikowego pieca do pizzy minimalizuje udział człowieka w procesie pieczenia. Naczynie przygotowuje się metodą wymiany ciepła: półfabrykaty są przenoszone do obszaru roboczego pieca wzdłuż przenośnika, przedmuchiwane gorącym powietrzem. Prędkość ruchu przenośnika taśmowego i temperatura wewnątrz komory termicznej są regulowane. Pizzę piecze się w piecach, przygotowuje się filety rybne i mięsne, kanapki, dania warzywne.

Wybierając piec, zwróć uwagę na:

Parametry rurociągu. Wydajność urządzenia zależy bezpośrednio od parametrów komory roboczej i długości przenośnika. Wymiary modelu dobierane są na podstawie średnicy pizzy.
Możliwość instalacji wielopoziomowej. Umieszczenie kilku pieców na tym samym poziomie jest korzystne, jeśli chcesz zwiększyć wydajność i rozszerzyć asortyment wypieków w jednej kuchni.
Piece do pizzy pompejańskie (opalane drewnem): zasada działania
Piece do pizzy pompejańskie (opalane drewnem)Zakres zastosowania: wiejskie kawiarnie i restauracje kuchni włoskiej.
Wskaźniki temperatury: + 350...+ 400 °C
Źródło energii: drewno opałowe, brykiety opałowe, węgiel drzewny. Niektóre modele mogą być zasilane energią elektryczną lub gazem.
Czas nagrzewania pieca: około godziny.
Czas pieczenia: 1-3 minuty.
Głównym celem tego typu pieców do pizzy jest pieczenie włoskiej pizzy i orientalnego chleba. Planowane ładowanie jest przeznaczone do pieczenia pizzy o średnicy 35 cm, piece do pizzy opalane drewnem są wykonane w postaci półkuli. Powietrze krąży od dołu do góry. Piece wykonane z materiałów żaroodpornych wytrzymują ogrzewanie powyżej +1000°C. Piec wymaga wysokiej jakości paliwa: drewna jesionowego, dębowego, akacjowego i innych rodzajów drewna.

Jak wybrać profesjonalne piece do pizzy-porady i wskazówki
Zamawiając sprzęt do produkcji pizzy, należy wziąć pod uwagę następujące główne cechy:

Wydajność, pojemność aparatu
Moc i rodzaje zasilania dostępne w pomieszczeniach
Maksymalna temperatura i czas nagrzewania Komory
Obecność okna obserwacyjnego, materiałów korpusu i elementów pieca
Wymiary-powierzchnia, jaką piec zajmie w kuchni
Możliwość montażu (na stole, na stojaku na podłodze, na kilku poziomach)
W przypadku restauracji, pizzerii, piekarni, kawiarni na 30-80 miejsc potrzebny będzie piec paleniskowy o wydajności 18 pizzy na godzinę. Piece przenośnikowe muszą być instalowane w przedsiębiorstwach o gęstym przepływie gości: kortach gastronomicznych, pizzeriach, piekarni. Pozwalają upiec do 500 kilogramów produktów na zmianę.

Najlepszym wyborem dla lokali gastronomicznych jest dwupoziomowy piec do pizzy. W godzinach szczytu szefowie kuchni będą szybko przetwarzać zamówienia, a jeśli jest niewielu klientów, wyłączą jedną z kamer, a tym samym zaoszczędzą energię elektryczną. Zwróć uwagę na wskaźnik "jednoczesne ładowanie kamery roboczej". Możliwe są różne opcje. Tak więc "4 + 4" oznacza, że 4 pizze o średnicy 30 centymetrów są umieszczone na poziomach poniżej i powyżej.

Przestrzegaj zasad działania pieców do pizzy. Zewnętrzna powierzchnia sprzętu do produkcji pizzy jest podgrzewana nie wyżej niż +40°C - dla bezpiecznej pracy personelu i ochrony przed poparzeniem. Kupując piec do pizzy, zwróć uwagę na panel sterowania opcjami pieczenia. Aby utrzymać stabilną temperaturę, sprzęt jest wyposażony w termostaty.

Profesjonalne PIECE można kupić w sklepie internetowym "Fryz-zimno". Posiadamy sprzęt znanych marek-PizzaGroup, Ergo, Chuvashtorgtechnika (Abat), Convito, Prismafud. Sprzęt jest łatwy w utrzymaniu i obsłudze, kompaktowy, wydajny, ma stylowy, nowoczesny design.
Made on
Tilda