Wyposażenie kuchni dla gastronomii: wszystko, co musisz wiedzieć

Frytownica jako funkcjonalny asystent do użytku profesjonalnego

Profesjonalna frytownica: cel funkcjonalny i zasada działania
Frytownica jest szeroko stosowana w fast foodach, ponieważ pozwala znacznie przyspieszyć proces smażenia produktów kulinarnych w cieście.

Proces przygotowywania aromatycznych potraw ze złotą skórką za pomocą frytkownicy polega na umieszczeniu podstawowych półproduktów w specjalnych koszach, a następnie zanurzeniu ich w obszernych metalowych kąpielach wypełnionych gorącą substancją tłuszczową. Jednocześnie elementy grzejne zintegrowane ze sprzętem do smażenia podgrzewają olej do pożądanej temperatury i utrzymują ustawiony tryb przez cały cykl pracy. Pod wpływem wysokich temperatur następuje szybka obróbka cieplna produktów, która zapewnia zachowanie soczystości apetycznych dań gotowych z chrupiącą skórką.

Główne kryteria przy wyborze frytkownicy do lokali gastronomicznych
Przed zakupem sprzętu do smażenia idealnych frytek, pączków lub tempury w sklepie warto zwrócić uwagę na możliwości techniczne deklarowane przez producenta.

Nowoczesna frytownica przemysłowa musi spełniać następujące wymagania:

  • duża pojemność misek roboczych z trwałym korpusem ze stali nierdzewnej, aby jednocześnie przygotować maksymalną liczbę porcji zamówionego jedzenia;
  • obecność systemu "zimnego DNA", termostatu i zabezpieczenia przed przegrzaniem;
  • wyposażony w kran ułatwiający spuszczanie zużytego oleju;
  • obecność nieprzywierającej powłoki i specjalnych filtrów do wychwytywania zapachów gotowania;
  • wyposażenie w jednostkę sterującą w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy sprzętu i timera do monitorowania gotowości potraw w głębokim tłuszczu.

Nasza firma oferuje szeroką gamę różnych modeli frytkownic do użytku na skalę przemysłową z możliwością dostawy pod wskazany adres w jak najkrótszym czasie. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami sprzętu do profesjonalnych kuchni i gwarantujemy akceptowalność cen oraz szybkość dostawy.
Made on
Tilda