Wyposażenie kuchni dla gastronomii: wszystko, co musisz wiedzieć

Co to jest piec konwekcyjno-parowy? Jak używać do tworzenia kulinarnych arcydzieł?

Сo to jest i jak działa konwektomat?
Konwektomat parowy jest unikalnym urządzeniem do obróbki cieplnej produktów, łączącym obróbkę parą i wymuszoną konwekcją (wymiana ciepła przez prądy powietrza).

Do czego służy: zastosowanie na bloku spożywczym w jadalni, innych kuchniach gastronomicznych, w domu
Piec konwekcyjno-parowy jest niezastąpiony nie tylko w profesjonalnej kuchni, ale także w domu. Gotowane potrawy zachowują większość witamin i pierwiastków śladowych, podczas gotowania na parze przydatne substancje nie rozpuszczają się w wodzie lub wrzącym oleju, co zniekształca naturalny smak potraw.

Zaświadczenie. Charakterystyczną cechą pieca konwekcyjno-parowego od innych rodzajów sprzętu kuchennego jest jednoczesne gotowanie potraw bez mieszania aromatów różnych produktów.

Urządzenie: jak jest zbudowane i z czego się składa? Pojemność pieców konwekcyjno-parowych jest różna, a wybór zależy od tego, do czego jest używany, zwłaszcza w gastronomii:

  • małe, mieszczące do sześciu blach do pieczenia, znajdują zastosowanie w domowych kuchniach i małych kawiarniach;

  • instalacje o średniej i dużej pojemności komór są używane przez profesjonalistów w zakładach spożywczych i dużych zakładach

Jak włączyć i zarządzać?
Do regulacji reżimów temperaturowych w komorze konwekcyjno-parowej przeznaczona jest jednostka elektroniczna, sterowana różnymi metodami:


  • mechaniczny-Panel sterowania jest łatwy w obsłudze, za pomocą przycisków wybierany jest tryb pracy i dodatkowe opcje, przełączniki przełączają parametry gotowania;

  • elektromechaniczny łączy mechaniczne przełączniki i sterowanie przyciskowe, posiada szereg zaprogramowanych programów gotowania popularnych potraw, wskaźniki temperatury i czasu;

  • Elektroniczny - w przypadku braku przycisków dotykowych jest sterowany za pomocą pilota, który programuje różne tryby gotowania, informacje są wyświetlane na wyświetlaczu LCD.

Rodzaj zasilania istnieją Piece konwekcyjno-parowe z różnymi rodzajami zasilania: elektryczne są podłączone do sieci domowej o napięciu 380 V lub 220 V; gazowe mogą korzystać z sieci lub skroplonego gazu butlowego. Rodzaje: opis i zdjęcia, jak wygląda urządzenie rozdzielanie konwektomatów parowych zgodnie z metodą dostarczania podgrzanej pary do komory roboczej wynika z cech konstrukcyjnych urządzenia.

Instrukcja obsługi: jak prawidłowo używać?
Urządzenie opiera się na połączeniu obróbki cieplnej produktów parą z wymuszoną cyrkulacją gorącego powietrza przez potężny wentylator, przygotowanie potraw zajmuje trochę czasu i minimalny udział człowieka w półautomatycznym procesie. Jakie są tryby i co można gotować? Piec konwekcyjny parowy ma trzy tryby pracy: gotowanie na parze stwarza idealne warunki do gotowania przy zachowaniu wyglądu i korzystnych właściwości żywności. Maksymalna temperatura 100°C pozwala gotować warzywa, ryby, mięso do diety i żywności dla niemowląt. Konwekcja doskonale nadaje się do pieczenia i smażenia. Powietrze podgrzane do 270°C równomiernie otacza produkty, tworząc apetyczną skórkę i zachowując soczystość miąższu. Uwaga! Przy zbyt ciasnym obciążeniu Komory czas gotowania wydłuża się i nie tworzy się chrupiąca skórka na żywności. Tryb kombinowany (konwekcja i para) służy do przygotowania rumianych wypieków i apetycznych dań drugich. Połączenie optymalnego poziomu wilgotności i temperatury sięgającej 250°C przyczynia się do równomiernego pieczenia bez przypalania. Tryb kombinowany eliminuje utratę wagi żywności, zapobiega wysychaniu żywności i przyczynia się do równomiernego smażenia różnych składników potrawy.

Made on
Tilda